Хари Кейн продължи невероятната си серия от голове с победен за Англия. Този път той бе с цента на класиране за Световното първенство в Русия догодина - 1:0 над Словения. Успехът обаче дойде повече от измъчен, след като машината за голове се разписа чак в 90-та минута.

С този успех англичаните са на върха в класирането на Група F с 24 точки и са недостижими. Втори са шотландците със 17 точки след победата с 1:0 у дома над Словакия. Последният кръг ще бъде повече от интересен, тъй като Словакия има 14 точки, а Словения - 15. Двата тима ще спорят с Шотландия за второто място. Мачовете на 8 октомври са Литва - Англия, Словакия - Малта и Словения - Шотландия.

Англия имаше пълно превъзходство през първото полувреме, но последният пас не беше добър. В 26-та минута Хендерсън шутира опасно, но Облак показа класа. Другото добро положение бе на Кайл Уокър, който опита шанса си от свободен удар,н о стреля над гредата. Добри думи за представянето си имаха Маркъс Рашфорд и Хари Кейн, но енергията им не бе достатъчна.

Чак през второто полувреме словаците отправиха точен удар, но Джо Харт не се затрудно след удара с глава на Йокич. Най-доброто положение за “Трите лъва” бе в 62-та минута. Рашфорд беше изведен в прекрасна позиция, копна топката над Облак, но Мевлия изчисти от голлинията. Подобно нещо се случи и след удар на Стърлинг, но този път Сесар бе на точното място и не позволи на топката да влезе в мрежата.

Натискът на Англия ставаше все по-силен, докато гостите изпаднаха в глуха защита. Опасен шут на Хари Кейн мина на сантиметри от гредата. Гостите имаха своя златен шанс в 84-та минута, когато резервата Тим Матавц се измъкна сам срещу Харт, но ударът му бе отразен. Така се стигна до 90-та минута, когато Хари Кейн "взриви" трибуните на "Уембли" с победен гол. Асистенцията бе на Уолкър, а Кейн само това и чакаше.

Англия - Словения 1:0

1:0 Хари Кейн 90’

Англия: Харт, Уолкър, Стоунс, Кейхил, Бертранд, Хендерсън, Дайър, Окслейд-Чембърлейн (64 - Лингард), Стърлинг (86 - Кийн), Рашфорд, Кейн

Словения: Облак, Джокич, Сесар, Мавлия, Струна, Ротман (79 - Метавц), Крихин, Иличич, Вербич, Безяк (72 - Репас), Шпорар (55 - Бирса)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/smvaLksaLko" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>