Бъдещето на Роналд Куман в Евертън изглежда все по-мрачно, след като Лион победи Карамелите с 2:1 насред „Гудисън Парк” в мач от Лига Европа.

В резултат мърсисайдци са на последно място в групата си само с 1 точка, а като добавим и 16-ата позиция в първенството холандецът определено изглежда пътник.

Набил Фекир даде аванс на френския тим още в 6-ата минута, когато се разписа от дузпа, но в 69-ата Ашли Уилямс върна надеждите на Евертън, вкарвайки с глава.

Веднага след това Гилфи Сигурдсон удари греда от свободен удар. В 75-ата минута обаче Максуел Корне проби отдясно и подаде в наказателното поле, където Бертран Траоре отклони с пета, след което топката промени посоката си и след контакт с Майкъл Кийн, за да спре в мрежата.

Калвърт-Люин не успя да преодолее Антони Лопес и да изравни, а имаше и сериозно сдърпване в един момент между играчите, което може да донесе наказание и на двата клуба. С 5 точки Лион е втори в класирането и с добри шансове да продължи напред.