Англия и Бразилия завършиха 0:0 в контролна среща на “Уелмбли”. Само дни по-рано “Трите лъва” не вкараха, но и не получиха гол в домакинството си на Германия в друг приятелски мач.

Бразилия имаше почти пълно превъзходство през първото полувреме, в което англичаните се бранеха задружно и не оставяха никакви пространства. Все пак Неймар опитваше с пасове в дълбочина да извежда Габриел Жезус на стрелкови позиции, но в два от случаите нападателят на Манчестър Сити бе в засада.

Дани Алвеш стреля още в 3-та минута, но неточно. Малко след това пък удар на Жезус с глава бе отразен от Джо Харт. Единственото по-сериозно положение за англичаните бе за сметката на Маркъс Рашфорд, чийто удар не затрудни Алисон. Лошата новина за домакините бе контузията на Лофтъс-Чийк, който бе заменен принудително.

Още в началото на второто полувреме Жезус изскочи сам срещу Джо Харт, но стражът на Англия успя да отрази удара. Играта след почивката бе по-открита, а Фернандиньо можеше да реализира с едно от първите си докосвания в срещата. Халфът на Манчестър Сити стреля мощно от около 25 метра, но улучи гредата.

В игра за Англия се появи Доминик Соланке, който дебютира за мъжкия национален отбор и с едно от първите си отигравания бе близо до това да изведе свой съотборник. Малко след това друга резерва Вилиан получи възможност да стреля към вратата на домакините, но ударът му бе блокиран. В 85-та минута пък мощен удар на Паулиньо от малък ъгъл бе отразен от Харт.

В 89-та минута бе най-чистото положение за “Трите лъва”. След центриране отляво Соланке бе останал сам на задна греда. Алисон обаче много бързо скъси ъгъла и отрази удара на младока.

Англия - Бразилия 0:0

Англия: Харт, Стоунс, Гомес, Магуайър, Бертранд (80 - Йънг), Уолкър, Дайер, Ливърмор (90 - Роуз), Лофръс-Чийк (35 - Лингард), Варди (75 - Соланке), Рашфорд (75 - Абрахам)

Бразилия: Алисон, Алвеш, Маркиньос, Миранда, Марсело, Каземиро, Аугусто (68 - Фернандиньо), Паулиньо, Коутиньо (68 - Вилиан), Неймар, Жезус (76 - Фирмино)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/d2ddgxwdq7Y" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>