21-годишният офанзивен полузащитник на Байер Леверкузен Хеунг Мин Сон разби Хамбургер с хеттрик и асистенция за успеха с 5:3 в мач от 12-ия кръг на Бундеслигата.

Както е известно, през лятото южнокорейският национал премина при "аспирините" именно от Хамбургер, който получи 10 милиона евро за правата му.

Срещата започна по фантастичен начин за азиатеца, който откри резултата в деветата минута след пас на Кастро, а след четвърт час игра удвои аванса на своите, получавайки подаване от Сидни Сам.

В средата на първото полувреме Байстер намали, а след почивката Ласога дори успя да изравни. Сон обаче не прости на бившия си отбор и в 55-тата минута оформи своя хеттрик.

Двайсетина минути преди края на мача Сон асистира на Кислинг и стрелецът покачи на 4:2. Ласога веднага намали резултата, но в самия край Кастро сложи край на спора с пети гол за домакините, които събраха 28 точки и се изравниха с втория Борусия Дортмунд.