След като отпадна за Купата на Германия през седмицата, губейки с 1:3 от Хофенхайм у дома, днес Шалке изживя нов кошмар. "Миньорите" загубиха с 1:2 при гостуването си на Борусия Мьонхенгладбах в директна битка за четвъртата позиция.

Победата донесе на "жребците" шеста поредна победа и общо 31 точки - колкото има и третият Борусия Дортмунд. Шалке е пети с 24 пункта.

Срещата днес на стадион "Борусия Парк" започна добре за момчетата на Йенс Келер - Фарфан откри от дузпа след близо четвърт час игра, но в средата на първото полувреме Рафаел изравни след чудесен шут в горния ляв ъгъл.

Точно преди почивката капитанът на гостите Бенедикт Хьоведес получи червен картон за игра с ръка в наказателното поле при шут на Крузе, който после бе точен от бялата точка.

След почивката вратарят на гостите Ферман спаси на два пъти изстрели на Херман. В добавеното време Тер Стеген спаси удар с глава на Боатенг.