Шалке постигна впечатляваща победа с 3:0 при визитата си на Хамбургер в среща от 18-ия кръг на немската Бундеслига, като по този начин тимът тръгна прекрасно през новата 2014 година.

Клаас Ян Хунтелаар се завърна в състава на "Кралско-сините" след тежка контузия и успя да ознаменува завръщането си с изключително важно попадение.

Той се разписа в 34-ата минута, когато засече центриране на Фарфан и прекрасно насочи топката в противниковата врата.

В 53-ата минута Шалке стигна и до удвояване на резултата.

Дробни, който смени получилия контузия Адлер, пък допусна сериозна грешка при втория гол на гостите. Той тръгна да пресича изритана от Сантана топка, но замисълът му не се получи и Фарфан вкара на опразнената врата.

В 56-ата минута гостите оформиха крайния резултат след гол на Майер, който бе намерен от Фарфан в наказателното поле и не сгреши.

След този мач Шалке е 5-и с актив от 31 точки, докато Хамбургер е на 16-ата позиция с 16 точки.