Шалке успя да постигне успех с 2:1 над Волфсбург в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата, който се игра на "Фелтинс Арена".

Така тимът временно се изкачи до 4-ото място в класирането с актив от 34 точки, докато "Вълците" са на 6-ото място с 30 точки.

Домакините започнаха мача силно и поведоха в 9-ата минута след попадение на Сантана. Центриране на Фарфан се отби в тялото на Боатенг, който даде асистенцията, но това не бе края, тъй като топката се отби в главата на бразилеца и влезе в мрежата на гостите. Попадението бе случайност.

В 65-ата минута гостите изравниха с гол на Арнолд, който бе изработен от хърватина Перишич.

'Кралско-сините" обаче стигнаха до крайния успех в 81-ата минута, когато Боатенг бе изведен от Нойщедтер зад отбраната и не сгреши, като реализира победния гол.