Леверкузен успя да сложи край на "черната" си серия от 3 поредни загуби в Бундеслигата, след като постигна страхотен обрат на своя "Бай Арена" срещу Щутгарт и стигна до успех с 2:1. Това стана в двубой от 19-ия кръг на немското първенство.

"Швабите" започнаха мача по-силно и откриха резултата в 12-ата минута. Берндт Лено изби центриране от корнер, но топката попадна право на крака, на Мориц Лайтнер, след което той отправи удар извън наказателното поле и намери горния ляв ъгъл на противниковата врата.

В 26-ата минута домакините изравниха след гол на Кислинг, който прати топката по диагонала в горния десен ъгъл на противниковата врата след подаване на Ролфес и грешка на Рюдигер.

В 86-ата минута домакините стигнаха до обрата след гол на Дердийок, който засече топката с плонж след прекрасно центриране на Сам.

"Аспирините" са 2-и с актив от 40 точки, на 10 от лидера Байерн.