Вторият по сила домакин този сезон Борусия Мьонхенгладбах падна с 0:1 от Байер Леверкузен в двубой от 20-ия кръг на германската Бундеслига, който се игра на стадион "Борусия Парк".

"Жребците" имаха превес през първата част, но не съумяха да открият резултата. Това стори Байер след час игра, когато Сон се разписа с изстрел извън наказателното поле.

След гола във вратата си домакините натиснаха газта и можеха да изравнят, но чудесни изяви имаше вратарят на "аспирините" Бернд Лено. Така Борусия няма победа на свой терен срещу Леверкузен цели 25 години.

Байер събра 43 точки и се бетонира на второто място, водейки със седем пункта на Борусия Дортмунд и изоставайки с десет от лидера Байерн. Гладбах остава пети с 33 точки, след като загуби и третия си официален мач през новата година.

Момчетата на Сами Хюпия бяха малко по-активни в първите минути, но като цяло и двата тима започнаха срещата изключително предпазливо.

Първият удар дойде чак в 18-тата минута, след като Гранит Джака стреля от дистанция, но спечели само корнер. При последвалото изпълнение Патрик Херман "хвана" топката от воле извън наказателното поле, но Бернд Лено спаси.

Здравите физически сблъсъци около центъра на терена продължиха да преобладават, за сметка на стойностните атаки към двете врати. Бе изминал половин час игра, когато снаряд на Аранго бе блокиран, а после Крузе би над напречната греда.

Оставаха малко повече от пет минути до почивката, когато позаспалите гости отправиха първи шут по посока вратата на тер Стеген, но стражът улови удара на Щефан Кислинг. Последва тупалка от дистанция на Сон, но южнокореецът не бе настроил мерника си.

"Аспирините" стартираха по-добре след подновяването на играта и Емре Чан отправи опасен удар с глава след хубавото центриране отдясно на Ларс Бендер. После и Сидни Сам стреля покрай целта.

Едва след час игра домакините се окопитиха и сътвориха смислена акция по посоката вратата на Бернд Лено. Кристоф Крамер получи извън наказателното поле, но завършващият му удар бе разочароващ.

В 62-та минута Сидни Сам задържа пред наказателното поле на домакините и пусна към Хеунг Мин Сон. Азиатецът направи крачка напред и от около дъгата разстреля тер Стеген с прекрасен удар в десния ъгъл.

Четвърт час преди края на редовното време Щефан Кислинг получи отлична възможност да откаже съперника от съпротива, но шутът на тарана в наказателното поле мина доста встрани от лявата греда.

В 77-та минута Вендт чукна към Крузе в пеналта и нападателят стреля остро с левачката. Лено обаче бе на мястото си и успя да спаси сигурно попадение. Малко след това Аранго би мощно, но отново вратарят на Байер отрази.

Последва страхотен пробив на Рафаел отдясно. Кариоката финтира двама защитници и влезе в наказателното поле, но вместо да потърси свой съотборник, реши да завърши сам и прати топката в трибуните.

В добавеното време Млапа разтегна вдясно, но Емре Чан се хвърли със смел шпагат и прекъсна атаката на Борусия.

Борусия Мьонхенгладбах - Байер Леверкузен   0:1

0:1  Хеунг Мин Сон - 62'

Гладбах:  тер Стеген, Нордтвейт, Щранцъл, Вендт, Янчке, Крамер, Джака (Юнес - 83'), Аранго (Млапа - 83'), Херман (Хъргота - 67'), Рафаел, Крузе

Леверкузен:  Лено, Спахич, Топрак, Хилберт, Чан, Ролфес, Бендер, Кастро, Сам (Дердийок - 69'), Сон (Хегелер - 81'), Кислинг (Волшайд - 94')