Шалке постигна много важна победа с 2:1 при гостуването си на Аугсбург в мач от 25-ия кръг на немската Бундеслига.
В този двубой домакините бяха фаворити и дори стигнаха първи до попадение, но "Кралско-сините" не се предадоха и в крайна сметка сътвориха страхотния обрат.
След този успех Шалке диша във врата на Дортмунд, като е на 3-ата позиция с актив от 47 точки, само на точка от втория Борусия.
Аугсбург пък е 6-и с 38 точки, а това бе едва втора загуба за тима в последните 13 мача от Бундеслигата.
Домакините започнаха силно и още в 5-ата минута стигнаха до гол. Тим Хогланд игра лошо с глава и практически подари топката на Тобиас Вернер, който от прекрасна позиция в наказателното поле не сгреши и с хубав удар реализира.
Шалке обаче успя да изравни в 33-ата минута. Боатенг отправи силен удар извън наказателното поле, а стражът на домакините се намеси и изби топката, но при добавката Хунтелаар бе безгрешен.
В 49-ата минута гостите стигнаха и до пълния обрат. След прекрасна атака Хунтелаар бе изведен в малкото наказателно поле и вкара на празна врата.







Хороскоп за всички зодии за 11 декември: Добри новини за Козирозите и Водолеите
Умни колела навлизат в автомобилната индустрия
Над 40 задържани на протеста в София: Агитки и локали - МВР гледа видеоматериали
Защо носът ни се запушва или тече в студеното време
Може ли Западът да изгони Русия от Централна Азия?
Зодиите, които ще намерят любовта по празниците
Дъщерята на Скалата потвърди връзката си с млада кечистка
Датската разузнавателна агенция разглежда САЩ като потенциален проблем за сигурността
Мъж паркира Ferrari на балкона си, за да разбере, че Виена не е Дубай
С кого ще се конкурира новата суперкола на Toyota
Основните прилики между класическото Renault 5 и новото ЕV
Блокче глина може да направи чудеса при почистване на автомобила
Важна сбирка на българския бокс
Клариса Шийлдс се завръща за реванш с Франшон Круз-Дезурн на 22 февруари
Каролайн Дюбоа подписа с MVP и се завръща на ринга на 19 декември
UFC on ESPN 73 подсилва бойната карта с Кинг Грийн срещу Ланс Гибсън-младши
Нарушения на дишането по време на сън
Спорно предложение: Центърът за контрол на заболяванията в САЩ препоръчва преразглеждане на първата доза хепатит B при новородени
Селективен мутизъм: Как да се справим с мълчанието на детето
Основният рисков фактор за подагра всъщност е генетичен
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар