Щутгарт направи изключително важна крачка към спасението, след като постигна много важна победа с 3:1 над Шалке 04 в последната среща от 31-ия кръг на немската Бундеслига.

След този успех домакините са 15-и в таблицата и са на 4 точки пред 16-ия Хамбургер, който по всяка вероятност ще играе бараж за спасението си.

"Кралско-сините" пък пропуснаха златен шанс да си бетонират 3-ото място в класирането, което дава право на директно влизане в групите на Шампионската лига. Тимът е 3-и с 58 точки, но е само на 4 точки пред 4-ия Леверкузен, който по-рано през деня днес надви Нюрнберг като гост и засили противника към Втора Бундеслига.

Два гола за успеха на домакините вкара Мартин Харник, който се разписа в 23-ата и 59-ата минути, а ветеранът Какау също записа името си сред голмайсторите в 54-ата минута.

Почетното попадение за Шалке бе дело на Адам Шалай в 69-ата минута.