Байер Леверкузен профука три гола аванс на почивката и завърши 3:3 при гостуването си на Щутгарт в мач от осмия кръг на Бундеслигата.
"Аспирините" стартираха по мечтан начин и до деветата минута вече водеха с два гола, реализирани от южнокорейския национал Хеунг Мин Сон. Азиатецът можеше да стигне до хеттрик в 11-тата минута, но неговият удар срещна напречната греда.
Натискът на гостите се засилваше. Кислинг стреля неточно, а след това удар на Карим Белараби бе спасен. После покрай вратата на швабите се изредиха да стрелят Райнарц, Чалханоглу и Белараби.
След няколко проблясъка на домакините Байер вкара трети гол малко преди почивката. В 41-та минута Хеунг Мин Сон записа и асистенция, когато подаде за точния завършващ удар на Белараби.
По всичко личеше, че интригата се е изпарила, но "аспирините" преглътнаха горчив хап след почивката, когато Щутгарт изравни по сензационен начин.
След ранните пропуски на Белараби и Хилберт след паузата Щутгарт се окопити и отговори. Тимо Вернер реализира с глава в 57-та минута, а в средата на втората част Флориан Клайн намели на 2:3.
Байер се опита да затвори мача, но в 76-тата минута Мартин Харник хвърли в див екстаз зрителите по трибуните на стадион "Мерцедес-Бенц Арена".
Едва тогава Байер отново се активизира, но Мин Сон и Спахич стреляха неточно, а шут на Йедвай бе спасен. В заключителната част на мача Щутгарт дори можеше да стигне до пълен обрат, но двата удара на Харник бяха спасени.
След пропуснатата победа Байер е шести с 13 точки, докато Щутгарт е точно над чертата с шест пункта.







Проф. Кръстева за заглушителя, руския самолет и Иран: Тревожно е, че институциите не работят
14 загинали и над 100 са ранени при двоен руски удар по родния град на Зеленски
Централна емисия
Централна емисия
Пробват иновативни невротехнологии за лечение на мозъчни заболявания
Издирва се 78-годишната Стояна Стефанова от Казанлък
Защо изтощените демокрации имат нужда от "скучно" управление
10 идеи за визии с един артикул
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Тримата ни борци приключиха участието си на Световното до 20 години
Али Насир си пожела финал с Едуард Алексанян на SENSHI 33
Огнян Мирчев преди SENSHI 33: „Бърз съм и имам усет за дистанция“
Може ли Руфи да се противопастави на борбата на Царукян? Бразилецът обещава отговор на UFC 331
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар