Падерборн и Фрайбург изпаднаха от Бундеслигата, след като допуснаха горчиви поражения в последния 34-и кръг на сезона.

Новакът Падерборн откри резултата срещу Щутгарт още в четвъртата минута чрез Вучинович, но швабите сътвориха пълен обрат в директната битка за спасение. Дидави изравни десетина минути преди почивката, а четвърт час преди края Гинчек сломи домакините.

Макар да постигна победа с 2:1 над шампиона Байерн в предишния кръг, Фрайбург също изпадна, допускайки поражение с 1:2 в Хановер.

Северняците откриха чрез Киотаке още в третата минута, а към края Кърмаш си вкара автогол. Нилс Петерсен намали в последната минута, но гостите нямаха сили за ново попадение.

Единственият отбор, който е част от Бундеслигата още от самото й създаване Хамбургер оцеля. Поне за няколко седмици, защото тимът завърши на 16-а позиция след успеха с 2:0 над Шалке. Олич и Райкович вкараха в рамките на десетина минути веднага след паузата и така за втора поредна година Хамбургер ще минава през плейофите.

Ето и класирането в дъното, включващо шестте отбора, които се бориха до последно за оцеляване: