САЩ изненадващо, но напълно заслужено победи Германия с 2:1 приятелски мач, който се игра на стадион "Райненергищадион" в Кьолн. Водените от близките приятели Йоахим Льов и Юрген Клинсман отбори играха офанзивно и създадоха доста интересни положения.

Световният шампион откри резултата още в началото на първото полувреме чрез Марио Гьотце, но преди паузата Дискеруд изравни за гостите при поредната опасна атака.

През второто полувреме и двата отбора направиха доста промени, които се отразиха на темпото на мача. Въпреки това янките имаха по-добрите възможности и три минути преди края Боби Ууд разстреля Цилер. За да бъде драмата пълна, в последните секунди на добавеното време Германия тресна напречната греда чрез Сами Кедира.

Домакините стигнаха до първото опасно положение в началото на срещата. Патрик Херман разтегли наляво към Андре Шюрле, който върна назад към Месут Йозил, но неговият удар беше спасен. Малко след това янките отговориха с мощен, но неточен снаряд на Брадли.

В 12-тата минута Марио Гьотце откри резултата. Офанзивният полузащитник на Байерн Мюнхен беше оставен около точката на дузпата и се разписа след подаване на направилия хубав пробив Херман.

Гостите отново погледнаха в предни позиции, но Зардес не успя да завърши при изгодна възможност. На отсрещната врата Андре Шюрле се озова на добра позиция, но би покрай левия страничен стълб.

Беше изминал половин час игра, когато Гьотце беше изведен сам срещу вратаря и се опита да го преодолее технично, но Гузан отрази. Малко след това стражът спаси удар с глава на Андре Шюрле, който засече меко центриране на Гьотце.

В 41-та минута САЩ изненадващо изравни резултата след хубава атака отдясно. Майкъл Брадли пусна разкошен диагонален пас към Миск Дискеруд, който овладя на гърди и прониза Цилер.

След почивката и двата отбора направиха доста промени. Янките разиграха много добре: Йохансон подаде към Дискуред, който чукна към Зардес, но в последния момент Руди поправи грешката на Мустафи.

В средата на второто полувреме един от най-добрите на терена Херман центрира много добре към Сами Кедира, но новият футболист на Ювентус не успя да осъществи добър контакт с кълбото.

Четвърт час преди края на редовното време влезлият секунди преди това като резерва Ууд можеше да стане герой. Той отправи страховит снаряд около дъгата, но топката профуча покрай левия страничен стълб.

В 83-тата минута американците пропуснаха чудесна възможност след великолепна контраатака. Брадли пусна вдясно към Йедлин, който му върна жеста, но Цилер спаси изстрела на съперниковия футболист.

Малко след това логичното се случи. Брад Евънс подаде на Боби Ууд, който се завъртя прекрасно и с левия крак буквално простреля Рон-Роберт Цилер със снаряд извън наказателното поле, пращайки кълбото в долния ляв ъгъл!

В 94-тата минута Германия можеше и да спаси честта си, но напречната греда беше на друго мнение. Белараби центрира хубаво към Сами Кедира, който засече с глава, но право в гредата!

Германия - САЩ 1:2

1:0  Марио Гьотце - 12'

1:1  Микс Дискеруд - 41'

1:2  Боби Ууд - 87'

Германия: Цилер, Мустафи, Хектор, Рюдигер, Руди, Херман (Белараби - 73'), Гюндоган (Крамер - 60'), Швайнщайгер (Кедира - 46'), Шюрле (Подолски - 46'), Йозил, Гьотце (Крузе - 73')

САЩ: Гузан, Чандлер (Евънс - 46'), Брукс, Алварадо, Джонсън, Брадли, Дискеруд (Моралес - 74'), Зардес (Ууд - 74'), Уилямс (Бекерман - 46'), Йохансон (Морис - 74'), Агудело (Йедлин - 46')