Бронзовият медалист в Бундеслигата от миналия сезон Борсия Мьонхенгладбах записа четвърта поредна загуба през този сезон, губейки с 0:3 у дома от Хамбургер и след четвъртия кръг е на дъното без нито една точка.

Така "жребците" продължиха тенденцията поне една от двете Борусии да изпитва трудности. Както е известно, през миналия сезон Борусия Дортмунд дълго време беше или последен, или в опасната зона.

Гостите се оттеглиха на почивка с комфортен аванс, благодарение ан двете попадения на Пиер-Мишел Ласога в 11-ата и 44-ата минута. Малко след паузата Николай Мюлер оформи крайния резултат.

Никога досега Гладбах не беше започвал сезона с четири поредни поражения, а като цяло тимът вече има пет поредни загуби, като се включи и загубата им в края на миналия сезон с 1:3 от Аугсбург.

Наставникът на Борусия Лусиен Фавре за първи път губи домакински мач с повече от два гола разлика. До момента тимът е пуснал цели 11 гола - повече, отколкото през целия пролетен дял на миналия сезон (10).