Байер Леверкузен разгроми Борусия Мьонхенгладбах с 5:0 в среща от 16-ия кръг на футболното първенство на Германия.

Гостите сложиха край на перфектната си серия след назначаването на Андре Шуберт за старши треньор. Борусия нямаше загуби в 10 мача, след като Шуберт пое тима, след като стартира с пет загуби новия сезон в Бундеслигата.

Изгоненият от Манчестър Юнайтед през лятото Хавиер Ернандес реализира хеттрик. Той се разписа в 63-а, 75-а и 76-а минута. Щефан Кийслинг добави две попадения в 30-а и 66-а минута.

След победата Байер се изкачи на пето място в класирането с 24 точки, на две точки зад пети Борусия Мьонхенгладбах. Лидер е Байерн Мюнхен с 43 точки.

Интересното е, че Чичарито вече има 15 гола в последните 12 мача на Леверкузен, докато целия отбор на Манчестър Юнайтед е вкарал 10 гола за толкова срещи.