Херта (Берлин) изненадващо разгроми Дармщат с 4:0 като гост и се изкачи на трето място в Бундеслигата след изиграните мачове от 16-ия кръг.

Ведад Ибишевич вкара две попадения за столичани, които се стремят към второто си участие в Шампионската лига в историята. Ибишевич откри резултата в 12-ата минута, а в 50-ата покачи на 3:0. Марвин Платенхард и Саломон Калу добавиха другите два гола.

Волфсбург, който изненадващо изхвърли Манчестър Юнайтед от Шампионската лига, се задоволи само с 1:1 при домакинството си на Хамбургер, като дори изоставаше в голяма част от мача.

Северняците откриха резултата в 21-ата минута чрез Николай Мюлер, а чак в 78-ата минута Максимилиан Арнолд изравни. Вълците остават с 26 точки, на 3 от 3-ата позиция.

Също при резултат 1:1 завършиха Вердер Бремен и Кьолн, докато Хофенхайм се наложи с 1:0 над Хановер и избяга от последното място, където в момента е Щутгарт.