Намиращият се в сериозна криза в Бундеслигата Вердер Бремен се класира изненадващо на полуфиналите в турнира за Купата на Германия, побеждавайки Байер Леверкузен с 3:1 като гост.

Началото на мача започна обещаващо за домакините - Хавиер Ернандес - Чичарито откри от дузпа в средата на първата част, реализирайки 22-ия си гол в 29 официални мача този сезон.

Десетина минути след това обаче Сантяго Гарсия изравни, а преди паузата Вендел получи червен картон. Клаудио Писаро вкара отсъдената дузпа и осъществи пълен обрат, който беше затвърден в 82-ата минута с гола на Флориан  Грилич.

Така кошмарът на "аспирините" продължава, защото тяхната мечта да спечелят първи трофей след 22-годишна суша се изпари. Куриозното е, че те отпадат за Купата на четвъртфиналите за трета поредна година, при това пред своите фенове.

"Бременските музиканти" се целят в своето 11-о участие на финал. Последният от седемте им триумфа беше през 2009 година - победа с 1:0 над... Леверкузен.