Байер Леверкузен се изкачи на трето място в генералното класиране на германското първенство по футбол, след като победи с 2:1 Дармщадт като гост в мач от 21-ия кръг на Бундеслигата. "Аспирините" са равни по точки с четвъртия Херта Берлин, който загуби с 0:2 срещу Щутгарт и остана с по-лоша голова разлика от Байер.

Дармщадт поведе в резултата чрез Сандро Вагнер в 29-ата минута, но Леверкузен стигна до пълен обрат през второто полувреме. Айтач Сулу вкара топката в собствената си врата за 1:1, а Юлиан Брандт се възползва от рядко виждано разбъркване в наказателното поле на домакините и се разписа на празна врата за крайното 1:2.

В същото време Серей Дие и Филип Костич вкараха голове във вратата на Херта, изкачвайки Щутгарт до девето място в подреждането.

Добрите новини за Хановер дойдоха от Бремен, където Вердер и Хофенхайм, 16-и и 17-и в класирането, завършиха наравно 1:1 и останаха близо до последната позиция.