Сензацията Херта постигна ценна победа с 2:0 срещу гостуващия Шалке в мач от 26-ия кръг на германското футболно първенство.

С успеха столичани събраха 45 точки и се утвърдиха на третото място, с което увеличиха шансовете си за класиране в Шампионската лига за първи път след сезон 1999/2000, когато записаха и единственото си участие в най-престижния европейски клубен турнир.

Гостите от Гелзенкирхен останаха четвърти с 41 точки, след като прекъснаха серия от 14 срещи без поражение от берлинчани.

Ведад Ибишевич откри резултата три минути преди почивката с удар от десетина метра след подаване на Генки Харагучи.

Никлас Щарк удвои в 65-ата минута, когато засече с глава центриране от ъглов удар на Владимир Дарида.

Денис Ааго пропусна да изравни за Шалке малко след почивката, но Херта създаде повече положения и дори пропусна да запише по-убедителен успех, включително и удар в гредата на Толга Джигерджи.

Лидерът Байерн, който има 63 точки, приема Вердер Бремен тази вечер, а вторият Борусия Дортмунд (58 точки) е домакин на петия Майнц 05 в неделя