Англия обърна Германия по сензационен начин от 0:2 до 3:2 като гост в изключително динамична приятелска среща по футбол, играна на стадион "Олимпиащадион" в Берлин.

Момчетата на Йоахим Льов имаха превъзходство през първото полувреме, в което им беше отменен напълно редовен гол на Марио Гомес. Все пак малко преди почивката Тони Кроос откри резултата със снаряд от дистанция.

Преди да измине час игра Марио Гомес отново вкара редовен гол, който този път беше зачетен. С асистенция се отчете Сами Кедира, а това беше първи гол на нападателя за националния отбор от Евро 2012.

Англичаните обаче набързо се върнаха в мача, изравнявайки резултата в рамките на 13 минути в средата на второто полувреме. Първо Хари Кейн намали след солова акция, а после асът на сензацията Лестър Джейми Варди вкара фантастичен гол с пета при първото си докосване.

В добавеното време на срещата англичаните дори сътвориха пълен обрат. Ерик Дайър се извиси при изпълнение на корнер и реализира с глава.

Домакините стигнаха рано-рано до първото опасно положение, но силният удар на Сами Кедира в наказателното поле срещна тялото на съперник и излезе в корнер, от който не последва нищо запомнящо се.

Постепенно световният шампион създаде натиск. Първо Марио Гомес стреля с глава, но Гари Кейхил отклони в корнер. При изпълнението му Бътланд се намеси добре, а добавката на Марко Ройс мина встрани от целта. При първата възможност за гостите Деле Али шутира неточно от дистанция.

В 27-ата минута германците откриха резултата, но съдийската бригада отмени попадението заради несъществуваща засада. Сами Кедира изведе Марио Гомес, който беше на една линия с последния в защитата на гостите и нападателят намери долния ляв ъгъл, но голът беше несправедливо отменен.

Десетина минути след това Дани Уелбек беше блокиран при опит да шутира, но това стои Адам Лалана. Неговият опит обаче с нищо не застраши пазената от Мануел Нойер врата.

Малко преди края на първото полувреме правдата възтържествува и домакините откриха резултата. Тони Кроос напредна, огледа се и реши да отправи изстрел извън наказателното поле с левачката. Топката изненада Джак Бътланд и влетя в долния му десен ъгъл.

Веднага след почивката Марко Ройс можеше да изненада резервния вратар на гостите Форстър, но последният се справи и изби с върха на пръстите си. След това Мануел Нойер трябваше да парира удар от дистанция, а Джордан Хендерсън нацели Хектор от изгодна позиция.

Преди да измине един час игра Марио Гомес отново вкара топката в мрежата на албионците и този път съдиите нямаше как да отменят втория му редовен гол в мача. Таранът получи подаване отново от Кедира и този път беше безпогрешен с глава.

Отговорът на гостите обаче не закъсня и те набързо върнаха един гол благодарение на солова акция на Хари Кейн. Той финтира двама противници с петичка и разстреля Мануел Нойер с прецизен удар, реализирайки с помощта на левия страничен стълб.

Последва опасна атака на Англия отляво, при която Дани Уелбек пробва удар по диагонала, но Нойер спаси с крак!

В 74-ата минута обаче доброто темпо на гостите даде резултат. Влезлият малко преди това като смяна Джейми Варди буквално взриви сектора с гръмогласните фенове на гостите, вкарвайки невероятно попадение с пета след центриране на Клайн.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/KGNRYcJGCQk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Малко след това Варди можеше да запише и асистенция след груба грешка на Сами Кедира, но Деле Али не намери опразнената врата след паса на нападателя.

В 91-ата минута Англия дори сътвори пълен обрат чрез Ерик Дайър. Халфът на Тотнъм се извиси във въздуха при изпълнение на корнер, надскочи Шюрле и вкара с глава в близкия ъгъл.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/OClSDoytKVQ" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Германия - Англия 2:3

1:0 Тони Кроос - 43'
2:0 Марио Гомес - 57'
2:1 Хари Кейн - 61'
2:2 Джейми Варди - 74'
2:3 Ерик Дайър - 91'

Германия: Нойер, Хумелс (Таа - 46'), Рюдигер, Джан, Хектор, Кедира, Кроос, Йозил, Ройс (Шюрле - 64'), Мюлер (Подолски - 75'), Гомес (Гьотце - 80')

Англия: Бътланд (Форстър - 45' +1), Смолинг, Кейхил, Роуз, Клайн, Хендерсън, Дайър, Али, Лалана (Баркли - 71'), Уелбек (Варди - 71'), Кейн