Резервите на Германия изненадващо паднаха с 1:3 от Словакия в приятелска среща, която се игра на стадион "SGL Арена" в Аугсбург.

Бундестимът тотално надигра противника си през първото полувреме, откривайки резултата чрез Марио Гомес от дузпа, но гостите осъществиха пълен обрат с голове на Хамшик и Дуриш точно преди паузата.

Втората част се забави заради проливен дъжд, но това не попречи на Словакия да мушне трето попадение, автор на което стана Кучка. До края на мача момчетата на Йоги Льов стигнаха само до едно опасно положение.

Германците стигнаха до първа опасност още в третата минута, но вратарят на словаците Козачик изби с върха на пръстите си опасния удар от въздуха на Джером Боатенг.

Малко след това Марио Гомес пробва диагонален удар без успех, а Юлиан Дракслер опита добавка, но Пекарик се намеси в точния момент, подлагайки тялото си на пътя на топката.

Малко след като изминаха десетина минути игра, домакините получиха право за изпълнение на дузпа заради нарушение срещу Марио Гьотце. Марио Гомес застана зад топката и макар да се подхлъзна, прати кълбото в десния ъгъл.

В средата на първото полувреме Йонас Хектор шутира мощно в тялото на вратаря, а след това Лерой Сане беше блокиран, за да се стигне до неуспешната добавка на Марио Гьотце с глава.

Беше изминал един час игра, когато Сами Кедира снабди Юлиан Дракслер с великолепно подаване от дълбочина. Играчът на Волфсбург стреля ефектно от въздуха, но малко над напречната греда.

Точно когато не се виждаше как гостите ще се спасят от нов гол, те успяха да изравнят от нищото. Марек Хамшек получи пред дъгата и стреля в горния десен ъгъл, матирайки безпомощния Бернд Лено.

Шокът за световния шампион беше пълен само три минути след това. Руди успя да избие с глава пред голлинията и това доведе до корнер, от който Словакия осъществи пълен обрат. Михал Дуриш се оказа на правилното място и разстреля Лено с глава!

Второто полувреме започна с голямо закъснение заради обилния валеж и силната буря, но въпреки подгизналия терен, двата отбора излязоха, за да подновят спора си. Още в началото Юлиан Дракслер получи възможност и шутира, но в тялото на бранител.

В 52-ата минута Словакия сензационно вкара трети гол чрез Кучка, който стреля от воле с левия крак и успя да посрами неадекватния Марк-Андре тер Стеген, който позволи топката да мине между ръцете и краката му.

Момчетата на Йоахим Льов нямаха ясна идея какво да правят и не можеха да стигнат до нито една опасна ситуация пред вратата на своя опонент. Четвърт час преди края Шкъртел се опита да направи мача интересен, изчиствайки с глава покрай вратата си.

В 82-ата минута Германия стигна до най-добрата си възможност след почивката, но диагоналният удар на Марио Гьотце мина покрай дясната греда.

В заключителната част на срещата Щох стреля опасно, но покрай германската врата.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/MCmBkrMzU2Q" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Германия - Словакия 1:3

1:0 Марио Гомес - 13'
1:1 Марек Хамшик - 41'
1:2 Михал Дуриш - 44'
1:3 Журай Кучка - 52'

Германия: Лено (Тер Стеген - 46'), Боатенг (Хьоведес - 64'), Рюдигер, Хектор, Кедира (Вайгъл - 46'), Руди, Кимих (Шюрле - 75'), Сане, Дракслер, Гьотце, Гомес (Брандт - 46')

Словакия: Козачик, Шкъртел, Пекарик, Дурица, Швенто, Хамшик (Грегус - 85'), Кучка (Печовски - 81'), Вайс, Хросовски (Скриниар - 78'), Дуда (Щох - 61'), Дуриш (Шестак - 68')