Абсолютният дебютант в германската Бундеслига РазенБалшпорт Лайпциг сензационно оглави таблицата, след като обърна като гост Байер Леверкузен от 1:2 до 3:2.

"Милионерите"  станаха първият новак, който няма загуба в първите си 11 мача (8 успеха и три хикса) в елита. Куриозното е, че при 2:1 за Леверкузен домакините пропуснаха дузпа чрез Чалханоглу.

Домакините поведоха още във втората минута, когато Кевин Кампъл се възползва от асистенция на Брандт. Лайпциг набързо изравни благодарение на автогол на Баумгартлингер.

"Аспирините" си върнаха аванса в резултата секунди преди паузата, когато Брандт вкара втория гол за своите, а десетина минути след началото на втората част Чалханоглу се издъни от бялата точка.

Последва натиск на Лайпциг, който доведе до пълен обрат. Форсберг се разписа в 67-ата минута за 2:2, а десетина минути преди края Орбан донесе успеха на гостите с 3:2.

Така поне временно РБ Лайпциг излезе начело в Бундеслигата с 27 точки, докато Байерн има 24 и мач по-малко. Байер Леверкузен е на осмо място с 16 пункта.