Шалке 04 продължава възходящото си представяне. „Кралскосините“ вече 12 мача нямат загуба във всички турнири. Днес тимът на Маркус Вайнцийръл се наложи с 3:1 над Дармщад, който записа четвърто поредно поражение.

Марсел Хелер даде аванс на гостите в шестата минута при контраатака. 20 минути по-късно Сеад Колашинац с глава изравни с глава след центриране на Ерик-Максим Чупо-Мотинг, който две минути след това пропусна дузпа.

Камерунският национал все пак се разписа в мача. Това стана в 60-ата минута, когато от границата на вратарското поле засече центриране отляво. Алесандро Шьопф оформи крайния резултат в последната минута след асистенция на Евген Коноплянка.

С този успех Шалке 04 събра 17 точки и излезе на осмо място в класирането на Бундеслигата. Дармщад е 15-и с осем точки, колкото има следващият Вердер и на два пункта пред зоната на изпадащите.