Вердер Бремен спечели важни три точки при гостуването на Херта Берлин след минимален успех с 1:0.

Бременци изненадващо се наложиха над третия в класирането на Бундеслигата тим на Херта и взеха глътка въздух. Победата е четвърта за Вердер за сезона и тимът се изкачи на 13-о място с 14 точки

Херта остава трети в таблицата на 6 точки след Байерн и Лайпциг, които имат по 33 в актива си.

Херта имаше териториално превъзходство, но гостите от Бремен бяха по-ефективния тим на терена, като основното оръжие на гостите бяха контраатаките.

Единственото попадение вкара Макс Крузе в 41-а минута на мача. Крузе се възползва от груба грешка на Никлас Щарк в защитата на Херта, овладя топката и с шут покрай вратаря реализира скъпоценния гол.

Поражението на Херта сложи край на серията от шест поредни домакински победи на тима, докато за Вердер успехът е първи като гост за сезона.