Лукаш Подолски изигра последният си мач за националния отбор на Германия. Нападателят закръгли сметката си на 130 двубоя за Бундестима и съвсем открадна вечерта с победен гол за успеха с 1:0 над Англия.

Полди беше изпратен геройски от феновете на стадиона в Дортмунд, които бяха подготвили специална хореография за нападателя. Много често от трибуните се чуваха и мощни скандирания в негова част. Всички на “Сигнал Идуна Парк” станаха на крака в 84-та минута. Последната за Полди като национал на Германия.

С успеха Бундестима прекъсна черната си серия, след като Англия спечели всяко от трите си последни гостувания в страната.

Първото полувреме беше за англичаните, които имаха две 100-процентови ситуации за гол. Още в началото удар на Майкъл Кийн мина над гредата, а в 31-та минута Адам Лалана нацели гредата след бърза контраатака и удар по тревата.

Подолски пробваше късмета си с далечни удари, а Тер Стеген спаси второто страхотно положение за “Трите лъва”. В 41-та минута Бертранд изведе Деле Али сам срещу вратаря на Германия. Ударът на халфа обаче бе в тялото на Тер Стеген и той отрази.

Най-доброто положение за Германия бе в 48-та минута, когато шут на Бранд остави Джо Харт на място. Топката обаче профуча на сантиметри от страничната греда.

Така се стигна до 69-та минута, когато човекът на вечерта удари. Лукаш Подолски стреля мощно от 25 метра и опъна мрежата зад Харт - 1:0 за Германия. Това беше 49-ти гол на Полди за Бундестима, като само Мирослав Клозе(71) и Герд Мюлер (68) имат повече.

Германия - Англия 1:0

1:0 Лукаш Подолски 69’

Германия: Тер Стеген, Кимих, Хумелс, Рюдигер, Ектор, Вайгъл (66 - Джан), Кроос, Бранд (59 - Шурле), Подолски (84 - Руди), Сане, Вернер (77 - Мюлер)

Англия: Харт, Кийн, Кейхил, Смолинг (85 - Стоунс), Уолкър (82 - Шоу), Дайър, Ливърмор (83 - Уърд-Прайс), Бертранд, Лалана (66 - Редмънд), Али (Лингард), Варди (70 - Рашфорд)