РазенБалшпорт Лайпциг победи Фрайбург с 4:0 в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. Така футболистите на Ралф Хазенхютл си осигуриха поне място в квалификациите за влизане в групите на Шампионската лига. РБ Лайпциг вече има в актива си 61 точки, а лидер е Байерн Мюнхен с 68, но и мач по-малко.

Фрайбург, който прави също много силен сезон можеше да поведе в резултата в 25-ата минута. Майк Франтц бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но пропусна.

Юсуф Поулсен откри резултата в 36-ата минута с глава след центриране на подавач №1 в Европа Емил Форсберг. Шест минути по-късно Тимо Вернер удвои аванса на РБ Лайпциг.

През вторите 45 минути домакините продължиха с отличното си представяне. Наби Кейта в 51-ата минута вкара за 3:0, след като с мощен шут опъна мрежата. В последната минута Диего Деме засече с глава подаване на Тимо Вернер и оформи крайното 4:0.