РазенБалшпорт Лайпциг завърши едва 0:0 у дома срещу предпоследния Инголщадт в мач от 31-ия кръг на Бундеслигата.

Ремито остави "биковете" на второ място, на 7 точки от лидера Байерн Мюнхен. Така при победа в късния мач днес като гост на Волфсбург шампионите ще триумфират с титлата за пети пореден сезон.

Лайпциг доминираше през целия мач, но трудно създаваше голови ситуации срещу тима на Инголщадт, който отчаяно се нуждае от точки в битката за оцеляване в елита

Последният в таблицата Дармщадт отложи изпадането с още една седмица, след като победи борещия се за зона "Европа" отбор на Фрайбург с категоричното 3:0. Победата е трета поредна за Дармщадт. Феликс Плате и Жером Гондорф вкараха през първото полувреме, а след почивката се разписа Свен Шиплок.

Вердер зае шестото място, даващо право на участие в Лига Европа след победа с 2:0 над Херта. Фин Бартелс и Макс Крузе бяха точни за бременци още в началните минути.