Най-кошмарният сезон в историята на германския Волфсбург завърши с щастлив край. "Вълците" победиха Айнтрахт Брауншвайг с 1:0 и във втория мач за оцеляване и ще играят в Бундеслигата и през следващия сезон.

След нулево първо полувреме Виериня вкара единствения гол в днешния двубой в 49-ата минута. Това беше негово първо попадение от декември 2015 година насам, но пък се оказа едновременно красиво и изключително важно. Полузащитникът заложи на силен удар от дистанция и намери горния ъгъл.

Домакините от Брауншвайг завършиха мача с човек по-малко, защото в 82-ата минута Максимилиан Зауер получи червен картон. Гостите имаха 54% притежание на топката и завършиха мача с 9 удара, от които шест се оказа точни. Айнтрахт отправи само един точен изстрел от едва пет опита и заслужено ще остане във Втора Бундеслига през идната кампания.

All Goals & highlights - Braunschweig 0-1... by goalsarena2017