Дания и Германия завършиха 1:1 в приятелска среща по футбол, която се игра на стадион "Брьондби Стейдиъм" в Копенхаген. Кристиан Ериксен откри резултата за домакините, а в самия край Джошуа Кимих изравни.

Двата отбора започнаха доста спокойно и не успяваха да стигнат до опасни ситуации, но преди да изтече четвърт час игра Вестергаард нанесе хубав удар от въздуха в наказателното поле на германците. Топката влизаше във вратата, но Кевин Трап се отличи с прекрасна намеса.

В 18-ата минута отбраната на световния шампион се пропука отново и този път нямаше прошка. Антонио Рюдигер допусна много груба грешка, опитвайки се да подаде с глава към Гинтер, но вместо това нагласи топката за Кристиан Ериксен. Звездата на Тотнъм нанесе плътен удар в долния десен ъгъл и изправи зрителите на крака.

Едва в средата на първата част Леон Горецка отправи първия удар за гостите, като до този момент датчаните вече имаха шест изстрела. До почивката  обаче Бундестимът доминираше и беше близо до гола чрез Сандро Вагнер, Горецка и Юлиан Дракслер, но Рьонов и защитата пред него успя да предотврати изравняването.

Малко след подновяването на играта Ериксен стреля параболично, но топката профуча на педя над напречната греда. Малко след това Поулсен засече отблизо, но Трап спаси с помощта на гредата.

Отново последва силна фаза за гостуващия отбор, който отправи два опасни удара с глава в рамките на минута чрез Никлас Зюле и Матиас Гинтер, но стражът на "червения динамит" обра овациите с идентични намеси.

В 88-ата минута Германия изравни резултата. Получи се разбъркване в наказателното поле на Дания и Джошуа Кимих реализира с ефектна задна ножица на границата на малкия пеналт, като за младока това беше втори гол с националната фланелка.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/c2oz45i1luQ" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Дания - Германия 1:1

1:0 Кристиан Ериксен - 18'
1:1 Джошуа Кимих - 88'

Дания: Рьонов, Кристенсен (М. Йоргенсен - 46'), Вестергаард, Ларсен, Дурмиси (Сьоренсен - 65'), Дилейни, Ериксен (Лерагер - 65'), Квист (Шьоне - 46'), Поулсен (Вибе - 77'), Брейтуейт, Н. Йоргенсен (Долберг - 76')

Германия: Трап, Зюле, Рюдигер, Гинтер (Юнес - 66'), Кимих, Хектор (Платенхардт - 88'), Горецка (Демирбей - 77'), Руди (Джан - 59'), Дракслер, Щиндъл, Вагнер (Брандт - 67')