Германия и Чили завършиха 1:1 в двубой от група "В" от турнира за купата на Конфедерациите, игран на стадион "Казан Арена".

Момчетата на Хуан Антонио Пици поведоха в самото начало чрез Алексис Санчес, но преди почивката Ларс Шиндъл изравни при първия точен удар за световния шампион.

В първата половина на втората част чилийците бяха доста по-дейни, но направиха куп пропуски. Бундестимът се разигра в заключителните минути, но не стигна до реална опасност.

Така и двата отбора събраха актив от четири точки, докосвайки класирането за полуфиналите на надпреварата.

Чили започна шеметно и откри резултата още в шестата минута. Шкодран Мустафи допусна груба грешка при изнасянето на топката и Алексис Санчес игра на двойно с Артуро Видал, след което реализира отблизо с помощта на левия страничен стълб.

Бяха изминали десетина минути игра, когато Мустафи допусна нов гаф. Този път обаче Варгас и Видал не се разбраха, но бързата преса на южноамериканците доведе до шут на Диас, спасен от Тер Стеген. Германия отговори с точен, но слаб удар от движение на Ларс Щиндъл.

В средата на първата част късметът покри световния шампион, защото свиреп снаряд на Едуардо Варгас около дъгата разтресе напречната греда. На отсрещната врата Емре Джан шутира неточно.

Пет минути преди почивката Бундестимът изравни от нищото. Йонас Хектор центрира отляво и Ларс Щиндъл засече от движение, като това беше първият точен удар за европейския отбор в мача. Чили отговори с плътен изстрел на Алексис, но тер Стеген улови.

През второто полувреме чилийците натиснаха и бяха отборът, който правеше играта, но с неточни удари се отличиха Санчес, Исла, Видал и Варгас. Двайсетина минути преди края на редовното време Щиндъл отправи диагонален удар, но Ерера улови.

После Матиас Гинтер стреля неточно с глава при центриране в наказателното поле на южноамериканците.

Германия - Чили 1:1

0:1 Алексис Санчес - 6'
1:1 Ларс Щиндъл - 41'

Германия: Тер Стеген, Мустафи, Гинтер, Зюле, Кимих, Хектор, Джан, Горецка, Руди, Дракслер, Щиндъл

Чили: Ерера, Медел (Пауло Диас - 71'), Хара, Исла, Бесежур, Ернандес, Марсело Диас, Арангис (Силва - 90'), Видал, Варгас (Родригес - 82'), Алексис