Германия се класира без особени проблеми за финала на купата на Конфедерациите, след като срази Мексико във втория полуфинален сблъсък с 4:1 на Олимпийски стадион в Сочи.

Бундестимът осъществи истински блицкриг и до осмата минута дръпна с два гола, реализирани от Леон Горецка за 109 секунди. Ацтеките се окопитиха след средата на първата част, но направиха няколко пропуска.

Четвърт час след почивката Тимо Вернер сложи точка на спора, вкарвайки трето попадение за световния първенец. Хименес нацели гредата, но минути преди изтичането на редовното време Марко Фабиан реализира гол-красавец от дистанция.

Надеждата за Мексико беше краткотрайна, защото малко след това Амин Юнес оформи крайния резултат след подаване на Емре Джан. Така мексиканците ще играят с Португалия за третото място, а в големия финал възпитаниците на Йоги Льов излизат срещу първенеца на Южна Америка Чили.

Срещата започна по феноменален начин за световните шампиони, които нанесоха двоен удар чрез Леон Горецка в рамките на 109 секунди и в осмата минута вече имаха аванс от два гола. Всичко започна с хубаво подаване отдясно на Бенямин Хенрихс към дъгата, където Горецка стреля ефектно от движение, за да намери долния ляв ъгъл на противниковата врата.

Не беше изминала и една минута от подновяването на играта, когато мексиканците отново бяха матирани, а полузащитникът на Шалке отново обра овациите. Този път той беше изведен от Вернер на добра позиция и отново завърши майсторски с шут от движение.

В средата на първото полувреме Хенрихс изведе Тимо Вернер сам срещу вратаря, но снайперистът на РБ Лайпциг стреля право в тялото на Очоа. Символичните гости имаха само една атака през този период от време, но тер Стеген улови спокойно.

Постепенно момчетата на Йоахим Льов се отпуснаха и след изминаването на половин час игра Мексико пое инициативата. Първо тер Стеген спаси с крак диагонален удар на Джовани Дос Сантос, за да откаже и брат му Джонатан секунди след това. Хавиер Ернандес - Чичарито беше изведен сам срещу германския страж, но прехвърли както него, така и вратата.

След подновяването на играта Хименес финтира Гинтер и стреля с левия крак, но тер Стеген беше на мястото си. На отсрещната врата Тимо Вернер имаше претенции за дузпа, след като беше побутнат преди да шутира неточно.

Преди изтичането на час игра обаче Вернер ликвидира интригата с гол на празна врата. Юлиан Дракслер изведе Йонас Хектор зад гърба на защитата и бека намери свободния Вернер, който вкара без проблеми с левачката.

Ацтеките се опитаха да отговорят с пускането на Марко Фабиан в игра, но футболистът на германския Айнтрахт Франкфурт отправи два неточни изстрела. Включилият се напред Лаюн загря ръкавиците на тер Стеген, а после резервата Лозано би неточно покрай лявата греда.

Маншафтът контраатакува чрез хитър трик на Дракслер по лявото крило, но завършващият удар на капитана не се получи по най-добрия начин. На отсрещната врата Мексико можеше да вкара малко интрига в мача, но гредата отказа Хименес.

В 89-ата минута Марко Фабиан вкара почетен гол за своите, но какъв! Мексиканецът заложи на истински снаряд от трийсетина метра и изненада тер Стеген, пращайки кълбото в горния десен ъгъл.

Рюдигер спря опасна атака на противника малко след това, но влезлият като резерва Амин Юнес сложи окончателно точка на спора секунди след изтичането на редовното време. Той получи подаване от Емре Джан и намери долния десен ъгъл.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/_hmq9R-9d9s" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Германия - Мексико 4:1

1:0 Леон Горецка - 6'
2:0 Леон Горецка - 8'
3:0 Тимо Вернер - 59'
3:1 Марко Фабиан - 89'
4:1 Амин Юнес - 91'

Германия: Тер Стеген, Гинтер, Рюдигер, Кимих, Хенрихс, Хектор, Руди, Горецка (Джан - 67'), Щиндъл (Брандт - 79'), Дракслер (Юнес - 81'), Вернер

Мексико: Очоа, Араухо, Морено, Лаюн, Аланис, Джонатан Дос Сантос (Маркес - 67'), Ерера, Джовани Дос Сантос (Фабиан - 63'), Акино (Лозано - 46'), Хименес, Чичарито