Германия спечели за първи път в историята си купата на Конфедерациите, надигравайки Чили с 1:0 на финала, който се игра на стадион "Крестовски" в Санкт Петербург.

Ларс Щиндъл реализира единственото попадение в двубоя, като преди това момчетата на Йоахим Льов се отбраняваха и не бяха създали нито една интересна акция.

Постепенно световният шампион взе превес и имаше добри възможности, които не бяха материализирани. Чили отново натисна четвърт час преди края на редовното време, но куп пропуски пред Тер Стеген лиши първенеца на Южна Америка от изравняването. В добавеното време тер Стеген спаси много опасен удар на Алексис Санчес.

Мачът днес започна по същия начин като срещата от груповата фаза между двата отбора, завършила 1:1. Чилийците натиснаха здраво и играта се водеше в половината на Маншафта. Още в самото начало тер Стеген спаси удар на Видал по Артуро Видал, а после улови точен шут на Варгас.

Първенецът на Южна Америка продължаваше да пресира свирепо и беше близо до откриването на резултата в средата на първото полувреме. Видал финтира и отправи много тежък снаряд, който накара тер Стеген да боксира, но нямаше кой да направи добавка.

Секунди по-късно Германия откри резултата при първата си добра възможност, която обаче дойде след изключително груба грешка на Марсело Диас. Той загуби контрол върху топката и го подари на Тимо Вернер, който върна към Ларс Щиндъл и последният вкара на празна врата.

Десетина минути преди почивката Германия контраатакува чрез Юлиан Дракслер, който сви за Себастиан Руди. Новият халф на Байерн изведе Леон Горецка, но неговият плътен диагонален изстрел профуча покрай левия страничен стълб. Последва неточен удар на Дракслер и спасен от Браво шут на Горецка вратаря.

В началото на второто полувреме Юлиан Дракслер получи добра възможност, но техничното му изпълнение мина покрай десния страничен стълб. Последва период от мача, в който и двата отбора не стигаха до интересни възможности, залагайки на здрава битка в средата на терена.

Четвърт час преди края на редовното време Санчес беше блокиран, а тер Стеген спаси удар на Варгас. Чили продължи да атакува и след грешка в отбраната на германците Артуро Видал стреля свирепо над целта. След това и Арангис пробва късмета си, но спечели само корнер.

В 84-ата минута влезлите като резерви Пуч и Сагал бяха на косъм от изравняването. Първият изпревари тер Стеген и върна топката от самата аутлиния, за да я предостави на Сагал. Той стреля от движение, но високо над вратата.

В 95-ата минута Алексис Санчес стреля майсторски от пряк свободен удар, но тер Стеген спаси насочения към долния му ляв ъгъл изстрел.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/WZ9l9JjView" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Чили - Германия 0:1
0:1 Ларс Щиндъл - 20'

Чили: Браво, Медел, Хара, Исла, Бесежур, Диас (Валенсия - 53'), Арангис (Сагал - 81'), Ернандес, Видал, Алексис, Варгас (Пуч - 81')

Германия: Тер Стеген, Гинтер, Мустафи, Рюдигер, Кимих, Хектор, Руди, Горецка (Зюле - 92'), Дракслер, Щиндъл, Вернер (Джан - 79')