Първенецът на планетата Германия влезе в историята като едва втория отбор след Испания, който приключва един квалификационен цикъл за световно първенство с пълен актив от десет победи.

Тази вечер Бундестимът разби Азербайджан с 5:1 в протоколен мач на стадион "Фриц Валтер щадион" в Кайзерслаутерн и изкова десетия си успех от десет мача. За разлика от испанците обаче, момчетата на Йоахим Льов завършиха с много по-добра голова разлика - 43:4 (+39).

С две попадения днес се отличи полузащитникът на Шалке Леон Горецка, който откри резултата ефектно с пета. Сандро Вагнер, Антонио Рюдигер и Емре Джан вкараха другите две попадения за домакините, а Рамил Шейдаев изравни за гостите десетина минути преди паузата.

Момчетата на Йоахим Льов откриха резултата в осмата минута чрез Леон Горецка, който се възползва от лошо изчистена топка и вкара майсторски с петичка от границата на малкото наказателно поле.

Гостите изненадващо можеха да изравнят малко по-късно, но озовалият се на много добра позиция Алмейда не уцели вратата. Половин час след началото Томас Мюлер изведе Сандро Вагнер на стрелкова позиция, но нападателят уцели пръстите на вратаря и топката се отби в страничната греда.

В 34-ата минута Азербайджан сензационно изравни резултата чрез Рамил Шейдаев, който надбяга Рюдигер и вкара с помощта на Бернд Лено, който показа защо е дълбока резерва в националния отбор. Бундестимът се втурна в предни позиции, но неточни удари отправиха Сане на два пъти и Юлиан Брандт.

Девет минути след почивката Германия заслужено си върна аванса в резултата чрез Сандро Вагнер, който вкара с глава петия си гол с националната фланелка в петия си мач след асистенция на Брандт. Съдиите имаха нужда от помощта на видеосистемата VAR, като повторенията показаха, че топката е минала голлинията с целия си обем.

В средата на втората част Бундестимът очаквано вкара трети гол, след като малксо по-рано Ларс Щиндъл разтресе гредата. В 64-ата минута обаче нямаше прошка, защото Антонио Рюдигер вкара с глава след изпълнение на корнер.

Радостта на домакините стана още по-голяма две минути след това, когато едни от най-добрите на терена Лерой Сане напредна и подаде по земя отляво, а за Леон Горецка остана най-лесното и звездата на Шалке реализира второто си попадение в мача.

Десетина минути преди края на редовното време се разписа и Емре Джан с бомбен изстрел извън наказателното поле, като тук вратарят на гостите определено можеше да се намеси и по-добре.

Азерите можеха да върнат един гол малко след това, но шутът на Мирзабеков срещна гредата, а след това Матиас Гинтер изчисти пред голлинията след получил се рикошет.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/pzJZQ76RGMc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/D_54HcsDnRE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Германия - Азербайджан 5:1

1:0 Леон Горецка - 8'
1:1 Рамил Шейдаев - 34'
2:1 Сандро Вагнер - 54'
3:1 Антонио Рюдигер - 64'
4:1 Леон Горецка - 66'
5:1 Емре Джан - 81'

Германия: Лено, Мустафи (Гинтер - 36'), Зюле (Рюдигер - 22'), Кимих, Джан, Горецка, Сане, Брандт, Мюлер (Юнес - 70'), Щиндъл, Вагнер

Азербайджан: Агаев, Абишов, Гусеинов, Мирзабеков, Калилзаде, Караев, Алмейда, Амиркулиев, Исмаилов (Гурбанов - 77'), Хюсеинов (Назаров - 69'), Шейдаев (Аласкаров - 87')