Борусия Дортмунд не успя да победи 10 от Леверкузен при гостуването си на "Бай Арена" от 14-ия кръг на германската Бундеслига.

В крайна сметка двата отбора завършиха при равенство 1:1, а домакините играха цяло второ полувреме с човек по-малко.

Причината за това се оказа червеният картон, който получи Вендел в 41-ата минута.

За този мач гостуващият тим бе доста лимитиран в офанзивен план, тъй като най-резултатният играч на отбора Обамеянг изтърпява наказание и пропусна днешната среща.

Още в 30-ата минута Воланд даде аванс на домакините в резултата, след като бе изведен от Хавертц сам срещу вратаря и не сгреши да промуши топката в мрежата на рурския тим и да вкара в абсолютно празната врата.

Все пак обаче "аспирините" получиха тежък удар, след като Вендел влезе с бутоните напред в краката на Кастро и го контузи лошо, а заради това свое деяние бе изгонен с директен червен картон.

Самият Кастро пък бе заменен принудително и тепърва ще се уточнява колко тежка е травмата му.

След почивката силите на гостите стигнаха за изравнителен гол чрез Ярмоленко, който бе точен в 73-ата минута. Шюрле го намери на точката на дузпата и украинецът не сгреши.

След този мач Дортмунд е 6-и с 22 точки, а Леверкузен е 8-и с 21.