Германските национали ще приберат рекордни премии, ако успеят да защитят световната си титла на предстоящия Мондиал в Русия догодина. Ако Бундестимът спечели трофея, играчите ще получат по 350 000 евро, което е с 50 000 повече в сравнение с шампионата в Бразилия през 2014 година.

"За нашите играчи е голяма мотивация да станат световни шампиони два пъти поред за първи път в историята на германския футбол. Това ще бъде титла за историята и заслужава специални бонуси", каза президентът на Германския футболен съюз Райнхард Гриндел.

Премиите за германците започват от четвъртфиналите. Ако отпаднат преди това, играчите няма да вземат нищо. При класиране сред най-добрите осем избраниците на Йоахим Льов ще получат по 75 000 евро, при достигане до полуфиналите - по 125 000 евро, за трето място - 150 000 евро. Ако Бундестимът достигне до финала в Москва и загуби, футболистите ще се приберат вкъщи с по 200 000 евро, а ако вдигнат титлата - с по 350 000 евро.