Ивайло Чочев излезе като титуляр и остана на терена през цялото време в мача на Палермо срещу Емполи от 25-ия кръг на Серия „А”. Двубоят завърши наравно 0:0, което общо взето бе реалният изход, предвид играта на двата тима, въпреки че сицилианците имаха все пак повече шансове, а веднъж дори удариха и гредата.

Това бе мач номер 8 за българския халф в италианския елит този сезон.

В друга много любопитна среща днес. Лацио успя да удари приятната изненада Сасуоло с 3:0, при това като гост.

Андерсон изведе столичани напред в изключително важен момент – секунди преди почивката.

Той откри резултата с техничен фалцув удар от границата на пеналта, овладявайки едно недобре избито от защитата на Сасуоло центриране.

Ветеранът Клозе покачи с глава в 70-ата мин, а в 77-ата Пароло направи резултата класически и с доза късмет, след като овладя една рикоширала топка.

С успеха „орлите” продължиха натиска върху третия в подреждането Наполи и борбата за място в Шампионската лига.

Друг кандидат за най-комерсиалния турнир – Сампдория, пък най-после спечели. След четири двубоя без успех, този път „моряците” надвиха Аталанта с 2:1 като гости.

Стендардо откри за бергамаските преди почивката, но с късни голове на Муриел и Окака-Чука, Самп успя да обърне мача.

Както е известно, в този кръг имаше и един отложен мач – Дженоа – Парма. Това стана след като играчите на „дуковете” заплашиха, че няма да играят, ако от Лигата не отложат срещата.