Пред 31 000 зрители на своя стадион "Сао Пауло" отборът на Наполи победи Сампдория с 4:2 в мач от 32-рия кръг на италианското футболно първенство.

Двата тима запазиха местата си във временното класиране на серия "А" - Наполи е на 4-то място с 56 точки, а Сампдория е на 5-то място с 50 точки. Неаполитанците обаче се доближиха до Рома, която е на третото място с 58 точки, и до Лацио, който е на второто място с 59 точки.

Тези три отбора явно ще водят борбата за двете места, даващи право на участие в Шампионската лига през следващия сезон, а в последния кръг Наполи има едно голямо предимство - ще бъде домакин на Лацио.

Мачът започна с две грешки - в 12-та минута Раул Албиол игра много лошо след центриране на Едер и си отбеляза автогол - 1:0 за Сампдория. В 31-та минута обаче вратарят на гостите Емилиано Вивиано направи груба грешка след удар на Маноло Габиадини - топката му мина между ръцете и краката, и Наполи изравни - 1:1.

Гонсало Игуаин вкара гол и Наполи поведе с 2:1 десетина минути преди паузата, а в 47-та минута Лоренцо Инсиние увеличи на 3:1 за Наполи. Десетина минути преди края Гонсало Игуаин отбеляза втория си гол в мача, този път от дузпа, и на практика мачът бе решен - 4:1 за Наполи. Малко преди края Луис Муриел намали на 2:4.