Италия оглави класирането в евроквалификационна група "H", побеждавайки Малта с 1:0 във Флоренция. Единственото попадение вкара Грациано Пеле в средата на втората част.

Домакините получиха първа възможност още в самото начало, но изпълнението на Андреа Пирло от фаул срещна построената пред него стена. Италия натискаше, но така и не можеше да стигне до опасен удар.

Островитяните също поглеждаха в предни позиции и при една от редките си атаки Мускат би от дистанция, но право в ръцете на Джиджи Буфон. На отсрещната врата Верати пробва късмета си, но топката излезе в корнер, за да последва неточен удар с глава на Пеле.

Половин час след първия съдийски сигнал Ефионг беше близо до сензационно откриване на резултата. Той проби отляво и отправи фалцов изстрел, минал на половин метър от лявата греда на Буфон. Адзурите отвърнаха с центриране, при което Пеле отново стреля над целта с глава.

Към края на първата част европейският вицешампион пропусна две много добри положения. Хог спаси тупалката на Бертолачи, а след това шут на Едер премина на сантиметри покрай страничната греда.

След почивката италианците осъществиха голям натиск, но така и не можеха да открият резултата. Точно преди да изтече един час игра Габиадини нацели напречната греда. Последва мощен, но неточен изстрел на Пеле.

Двайсетина минути преди края на мача Италия най-накрая откри резултата. Влезлият като резерва Кандрева центрира в малкия пеналт и там Грациано Пеле засече отблизо, като останаха съмнения дали не отклонява топката с ръка.

Към края на двубоя Едер на два пъти стреля неточно, а страхотен удар на Пароло беше отразен.

Съставът на Италия: Буфон, Бонучи, Киелини, Дармиан, Паскуал, Пирло, Верати (Сориано - 78'), Бертолачи (Пароло - 55'), Габиадини (Кандрева - 64'), Пеле, Едер