Наполи продължава без победа от началото на сезона, след като в мач от 3-ия кръг на Серия А завърши 2:2 при гостуването на Емполи.

Рикардо Сапонара даде преднина на Емполи в 3-а минута със своя трети гол от началото на сезона.

Наполи изравни с гол на италианския национал Лоренцо Инсиние в 7-а минута, но в 18-а минута Емполи отново излезе напред в резултата след точно изпълнение на Мануел Пучарели.

След почивката Алан Маркес спаси точката за Наполи, изравнявайки за крайното 2:2. Наполи има 2 точки след първите 3 кръга и все още чака своята първа победа за сезона.

Новакът Карпи развали стопроцентовия актив на Палермо, като измъкна равенство 2:2 като гост.

Палермо стартира отлично сезона с две поредни победи, а равенството с Карпи остави тима със 7 точки. Точката е първа за Карпи в елита. Българският национал Ивайло Чочев не влезе в игра за Палермо и изгледа мача от резервната скамейка.

Палермо стигна до равенството с гол на Урош Джурджевич две минути преди края. Преди това Оскар Хилемарк откри резултата за Палермо, а за гостите от Карпи попаденията реализираха Роберто Витиело и ветеранът Марко Бориело.

Другите два мача, играни днес - Сасуоло - Аталанта и Верона - Торино също завършиха при резултат 2:2.