Сампдория постигна четвърта победа в първенството на Италия като размаза с 4:1 Верона в среща от 9-ия кръг.

Луис Мюриел, Ервин Зуканович, Роберто Сориано и голмайсторът на Серия А за момента Едер вкараха четирите гола за Дория.

Домакините решиха изхода на срещата до почивката, когато вкараха три гола. С този успех те имат 14 точки и се придвижиха от 10-о на 7-о място.

Мюриел откри резултата в 5-ата минута след неточно изчистване от защитата, а Зуканович удвои с глава в 28-ата минута след центриране на Роберто Сориано. В 45-ата минута дойде време и на Сориано да вкара, като този път му асистира Едер.
Едер пък отбеляза седмото си попадение от началото на сезона, покачвайки на 4:0 в 54-ата минута, засичайки центриране на Мюриел. С 6 гола след него в листата при стрелците се нареждат Гонсало Игуаин и Лоренцо Инсине, и двамата съотборници от Наполи.

Верона, която остава единствения отбор без победа от началото на първенството, върна един гол в 75-ата минута чрез румънеца Андрей Йоница.