Наполи си върна първото място в Серия А след домакинска победа с 3:1 над Киево. Тимът на Маурицио Сари успя да стигне до победата след пълен обрат и да се изравни по точки с Ювентус. Двата тима имат по 61, но утре торинци гостуват на Аталанта и могат отново да избягат на три точки пред южняците.

Иначе Киево вкара ранен гол чрез Никола Ригони. Гонсало Игуаин и Влад Кирикеш донесоха обрата на Наполи още до почивката, а след това Хосе Кайехон подпечата победата за светло-сините.

Двубоят започна по изненадващ начин, след като само след 90 секунди игра Киево смълча трибуните. Завърналият се след контузия Влад Кирикеш сгреши и Никола Ригони прониза Пепе Рейна.

Домакините обаче реагираха много бързо и в шестата минута Гонсало Игуаин изравни. Аржентинецът вкара 26-то си попадение от 28 мача в Серия А този сезон, след като се разписа след асистенция на Фаучи Гулам.

Последваха куп пропуски пред вратата на Киево, а Кайехон, Игуаин и Инсинье така и не успяха да реализират. Това все пак направи Влад Кирикеш с 38-та минута, когато засече с глава хубаво центриране на Жоржиньо и направи 2:1. Това бе първи гол за румънеца този сезон, с който се реваншира за грешката си при попадението на Киево.

Натискът на Наполи продължи и през втората част. Гонсало Игуаин разтресе горната греда с мощен шут в 66-та минута. Само четири по-късно Хосе Кайехон най-накрая се разписа. Испанецът засече хубаво центриране на Алан отдясно и отблизо направи 3:1.

В 79-та минута Игуаин бе на сантиметри от второто си попадение в срещата, но след удар по диагонала топката облиза далечната греда. До края нов гол не падна и така Наполи спечели заслужено трите точки.

Наполи - Киево 3:1