Наполи успя да се събуди след издънката срещу Удинезе в миналия кръг и размаза Верона с 3:0 на своя "Сан Паоло" в среща от 32-ия кръг на италианската Серия "А". Oтборът бе без звездата си Гонзало Игуин, който е наказан.

По този начин отборът на Маурисио Сари запази дистанцията зад Юве на 6 точки и продължава да мечтае за настигането на торинци и първото място в класирането.

Домакините изиграха много силен двубой и заслужено стигнаха до убедителния успех.

Габиадини даде аванс на партенопеите в 33-ата минута, след като от близка дистанция успя с воле да довкара една избита от противниковия страж топка.

В 45-ата минута гостите останаха с човек по-малко заради червения картон на Сюрпаен, а пък домакините получиха правото да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Инсине.

Крайният резултат бе оформен от Кайехон, който наниза попадение в 70-ата минута след удар от близка дистанция