Наполи постигна успех с 2:1 при визитата си на новака Кротоне в среща от 9-ия кръг на италианския елит.

Мачът се игра на стадион "Ецио Скида" в Кротоне, а гостите се справиха доста добре дори и с 10 души на терена.

След успеха си отборът от Неапол има 17 пункта и е само на 4 точки от лидера Ювентус.

Българският национал Сашо Тонев бе титуляр за домакините, но бе заменен от нигериеца Нванкво в 55-ата минута.

Кайехон даде аванс на неаполитанците в 17-ата минута, след като се възползва от нескопосано изчистване на топката от страна на противников играч и от границата на малкото наказателно поле вкара.

В 31-ата минута обаче отборът от Неапол остана с 10 души след червения картон на Габиадини, който удари без топка противников футболист и бе директно изгонен.

Две минути след това обаче Наполи удвои с попадение на Максимович, който след центриране в наказателното поле засече топката от далечната греда и реализира.

Силите на домакините стигнаха за почетно попадение, което бе дело на Роси в 89-ата минута.

Кротоне - Наполи 1:2
0:1 Кайехон 17
0:2 Максимович 33
1:2 Роси 89

Кротоне: Кордас, Роси, Клейтън, Ферари, Крисетиг, Бартела, Капеци, Салцано (46 - Стоян), Паладино (75 - Рохден), Тонев (55 - Нванкво), Фалцинели

Наполи: Рейна, Стринич, Максимович, Кулибали, Хисай, Хамшик (65 - Желински), Алан, Диавара, Мертенс (84 - Ел Кадури), Кайехон, Габиадини

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/wePPXNMJno4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/9zd981nQIG8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>