Лоренцо Инсиние се разписа два пъти и донесе победата на Наполи с 2:1 срещу домакина Удинезе в мач от 13-ия кръг на италианското футболно първенство.
С успеха възпитаниците на Маурицио Сари събраха 24 точки и се изкачиха на четвъртото място, на 6 точки зад лидера Ювентус, който по-късно днес приема Пескара.
Гостите владееха повече топката, но първото полувреме не предостави много емоции на зрителите.
Втората част беше далеч по-вълнуваща, а тя започна с гол за Наполи още в 47-ата минута, когато Инсиние засече отблизо отлично подаване по тревата от дясно на Хосе Кайехон.
Две минути по-късно Инсиние нацели напречната греда, а малко след това той шутира на сантиметри над целта при опит за добавка от десетина метра.
В 57-ата минута италианският национал все пак удвои. Елсейд Хисай центрира ниско от дясно, защитникът на домакините Силван Видмер нескопосано се опита да овладее в наказателното поле, топката отскочи от крака му и Инсиние отблизо я прати в мрежата.
Удинезе отвърна бързо и в 59-ата минута се върна в мача с една от малкото си възможности. Свен Кумс центрира от корнер от дясно и резервата Стипе Перица реализира с глава.
До края Наполи контролираше мача, като Амаду Диавара и Дрис Мертенс дори пропуснаха да направят победата на гостите по-убедителна.
Удинезе записа трети мач без победа в калчото и заема 13-ото място с 15 точки.








Проучване: Прекомерната употреба на AI чатботове отслабва критичното мислене
Рецепта за лятна салата капрезе
3 зодии привличат финансов успех на 20 юни 2026
Финландия засилва въоръжението на F-35 с нова поръчка на интелигентни бомби
Ходенето по срещи плаши Джейсън Съдейкис
Медиците да пестят от сапун и тоалетна хартия
Костадинов: Срам ме е, че Коцев управлява Варна
Ford изтегля европейски модели заради риск от пожар
Porsche направи юбилейно 911
Запалена цигара взриви автомобил
Volkswagen съкращава гамата си, както и хиляди служители
Александър Шлеменко спря Никола Дипчиков на ACA 204
Българският бокс с четири ключови битки в събота
Жулиен Риков и Али Юзеир излизат за победа на SENSHI 32 Grand Prix
Роселин Бачевски си гарантира медал от Европейската купа в Чехия
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар