Аталанта победи с 2:0 Наполи с човек по-малко на терена и остана на три точки от своя съперник в битката за трето място в генералното класиране на италианското първенство по футбол. Отборът от Бергамо е вече с четири поредни победи в Серия "А", докато Наполи загуби за първи път от 29-и октомври насам.

Аталанта поведе в 28-та минута, когато Матия Калдара се възползва от центриране от корнер и изпрати топката с глава в мрежата на Хосе Рейна. Гостите останаха с човек по-малко в 67-та минута, когато Франк Кесие блокира с тяло спринт на Лоренцо Инсинье, но само три по-късно неговият отбор поведе с 2:0. Автор на попадението стана отново Калдара, който засече от воле подаване на Леонардо Спинацола и оформи крайния резултат.

За последно Наполи загуби от шампиона Ювентус, който по-късно днес приема Емполи.