Италия спечели с 2:0 домакинството си на Албания в мач от Група G на световните квалификации. Мачът ще се запомни обаче с пиро-шоуто, което спретнаха феновете на гостите. Заради гъстата мъгла, застлала “Ренцо Барбера” двубоят беше прекратен за около пет минути в началото на второто полувреме.

Иначе Даниеле Де Роси разписа от дузпа още в 12-та минута. Малко преди да изпълни, феновете от Албания предупредиха какво следва, когато пратиха една факла към терена. През втората част пък Чиро Иммобиле затвърди добрата си форма в последно време с втори гол.

Другият повече от любопитен момент бе, че Джанлуиджи Буфон изигра мач №1000 в професионалната си кариера, като 168 от тях за са “Скуадрата”.

С този успех Италия продължава битката с Испания за първото място в групата. След днешната победа на иберийците с 4:1 над Израел двата отбора имат по 13 точки на върха в класирането, Израел има 9, а Албания 6. Македония пък взе първата си победа след 3:0 като гост на Лихтенщайн.

Гостите започнаха добре срещата, но в 11-та минута Баша задържа Белоти в наказателното си поле след центриране на Кандрева и реферът беше категоричен - дузпа за Италия. Де Роси изпълни по прекрасен начин наказателния удар и с лекота направи 1:0. До почивката Де Роси и Белоти можеха да вкарат и втори гол, но нямаха късмет пред гола. Роши пък пропусна да изравни за Албания в добавеното време на първата част.

Италианците продължиха по-добрата си игра и след почивката, но Кандрева и Иммобиле пропуснаха от изгодни позиции. Така се стигна до 57-та минута, когато теренът беше застлан от димна завеса. Реферът Славко Винчич прибра играчите на двата отбора в тунела към съблекалните, докато се разясни ситуацията. Футболистите на Албания пък умоляваха феновете си за разбиране.

В крайна сметка след близо 5-минутно прекъсване срещата бе подновена. В 65-та минута Кандрева остана сам срещу Стракоша и стреля в тялото на стража от малък ъгъл. Малко след това и Бонучи не успя да покачи на 2:0, което малко по-късно все пак стана. В 71-та минута Давиде Дзапакоста центрира отдясно, а Чиро Иммобиле надскочи защитник на гостите. Нападателят на Лацио насочи прецизно с глава топката към далечния ъгъл и с помощта на гредата удвои резултата.

Италия - Албания 2:0

1:0 Даниеле Де Роси 12’-д

2:0 Чиро Иммобиле 71’

Италия: Буфон, Де Шилио, Бонучи, Бардзали, Дзапакоста, Инсинье, Верати, Де Роси, Кандрева, Белоти, Иммобиле

Албания: Стракоша, Хисай, Весели, Айети, Аголи, Баша (88 - Латифи), Кукели, Мемушай, Лила (68 - Садику), Чикалеши, Роши (78 - Грезда)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Cegvz0NP44I" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>