Лацио победи Каляри с 3:0 в последна среща от деветия кръг на Серия А. По този начин столичани излезнаха на 4-о място в класирането, с равни точки по 22 с Ювентус и само на 1 след Интер. Каляри остана 16-ти с актив от 6 точки.

Лацио беше близо до гола още във 2-ата минута, но Луис Алберто стреля в аут след добро центриране на Адам Марушич. Пет минути по-късно Чиро Имобиле беше повален в наказателното поле от Кроста и съдията Лука Пайрето посочи бялата точка. Лидерът сред голмайсторите показа класа и откри резултата.

Малко след това Имобиле направи сериозен пропуск, а в 21-ата минута гол на Каляри беше отменен заради засада. В 41-ата минута Имобиле с глава покачи резултата на 2:0 със своето 13-то попадение за сезона.

След почивката в 49-ата минута Бащош засече центриране на Луис Алберто от фаул и покачи на 3:0. Каляри отговори с удар в гредата на Фариас и отменен гол в 67-ата минута.

Две минути преди края на мача след шут на Сергей Милинкович Савич гредата спаси Каляри от четвърти гол.