Носителят на Купата на Италия – Ювентус, ще започне четвъртата си поредна защита на трофея с домакинство на Дженоа. Това стана факт, след като "грифоните" елиминираха Кротоне с Александър Тонев.

Националът се появи като резерва, направи силни минути и създаде две отлични възможности за своя тим. Гостите от Реджо Калабрия обаче отпаднаха в 4-ия кръг на турнира след поражение 0:1 след продължения. Българският нападател Андрей Гълъбинов не беше в групата на Дженоа.

При успех над "грифоните", на 1/4-финалите шампионът на Италия ще е домакин на победителя от двойката Рома – Торино. Съперник в следващата фаза пък може отново да е Наполи, както и миналия сезон. Южняците ще приемат Удинезе, а след това трябва да преминат през Аталанта или Сасуоло като гост, за да стигнат до 1/2-финалите.

В другия поток пък са Милан и Интер, които са домакини съответно на Верона и Порденоне от Серия "С". При победи, градските съперници ще се срещнат един срещу друг още на 1/4-финалите.

1/8-финалните мачове ще се играят в края на този месец.