Реал Сосиедад взе минимален аванс в битката с ФК Краснодар за влизане в групите на Лига Европа, след като спечели с 1:0 у дома.

Бившият играч на Левски Жоазиньо бе на терена в продължение на 80 минути, но не успя да спаси своите от загуба.

Домакините имаха предимство в мача и още в 4-ата минута Дикан трябваше да спасява вратата си след опасен удар с глава на съперник. Последваха и други ситуации, но руският тим устояваше.

След паузата ситуацията на терена не се промени особено, но в 66-ата минута Жоазиньо можеше да шокира домакините, след като бе изведен сам срещу вратаря, но пропусна.

Наказанието не закъсня и в 71-ата минута пробивът бе факт. Де ла Бела центрира от крилото, но руската защита изби. Топката обаче попадна в Чаби Прието, който с прецизен изстрел реализира.

В края Сосиедад можеше да вземе и по-добър аванс, но нямаше късмет, след като авторът на попадението Прието стреля с глава, но прати топката в гредата.